Żywienie czworonogów i kotków – która karma?

Klatka dla świnki morskiej – co powinna zawierać
Klatka dla świnki morskiej jest to, jak każdy wie, obligatoryjny punkt każdej wyprawki. Na rynku widoczne są różnorodne modele klatek spośród których którykolwiek właściciel odkryje coś idealnego dla naszego podopiecznego. Należy tylko myśleć, żeby klatka dla świnki morskiej posiadała wystarczający rozmiar i także była lekka. Kłopot zaczyna się w momencie kiedy właściciel chce dokupić do klatki jakieś nadzwyczajne dodatki. Nieraz bowiem niestety nie wie co sprawdzi się u świnek morskich, oraz z czego lepiej odpuścić. W tymże artykule spróbujemy opisać najaktualniejsze czynniki wyprawki dla świnki morskiej i ich krótką charakterystykę.
1. Ściółka
Centralnym punktem wyprawki, jaki trzeba nabyć jest odpowiednia ściółka. Tenże towar jest obligatoryjny po to aby klatka dla świnki morskiej nie wydzielała ostrego zapachu oraz aby była wygodna dla gryzonia. Warto zakupić produkt przeznaczony tylko dla gryzonii bądź królików.
2. Stanowisko do spania oraz odpoczynku
Jak doskonale wiemy świnki morskie są mało intensywnymi stworzeniami. Pożądają jednak pomieszczenia w którym będą potrafiły się skryć i także odetchnąć. Idealnie do tejże roli formują się rozmaitego typu legowiska zaś budki dzięki którym klatka dla świnki morskiej stanie się dużo bardziej ciekawa.
3. Hamaki
Kolejnym produktem dzięki jakiemu klatka dla świnki morskiej będzie jeszcze bardziej efektowna są rozmaitego typu hamaki. Są świetnym rozwiązaniem dla świnek morskich, które kochają subtelne bujanie. Należy jednakże wspominać, ażeby wstawić hamak na takiej wysokości, aby świnka potrafiła bez kłopotu na niego wejść.
4. Poidło i miska na karmę
Nieodzownymi składnikami, które powinny znaleźć się w każdej klatce dla świnki morskiej są różnorodnego typu poidła oraz miski na karmę. Na rynku można zlokalizować sporo różnych produktów wypełniających te funkcje. Jeżeli chodzi o poidło najwspanialszym rozwiązaniem będzie ulokowanie w klatce wyjątkowej butelki uwieńczonej metalowym „ustnikiem”. Takie poidło jest proste do zachowania w czystości natomiast dzięki odpowiedniej zawartości może dać twojemu podopiecznemu dostęp do wody przez dłuższy okres. Jeżeli idzie o miseczki najlepszym wyjściem będą produkty ceramiczne, które są nie jedynie dobre do podtrzymania w czystości, ale jednocześnie i niepodatne na zniszczenia (w przeciwieństwie do ich plastikowych zamienników, jakie mogą zostać zniszczone przez zęby świnki morskiej).
5. Zabawki
Świnki morskie są względnie spokojnymi stworzeniami i dodatkowo ich ulubionymi zajęciami stanowi przede wszystkim kołysanie się o czym zahaczyliśmy uprzednio wcześniej. Więc wszelakiego rodzaju pięterka, kołowrotki i tym podobne zabawki zupełnie nie sprawdzą się obok świnek morskich.
Kończąc uzupełnienie wnętrza klatki dla świnki morskiej wcale nie jest aż faktycznie skomplikowane jakby mogło wydawać się na starcie. Starczy stosowna ściółka, poidełko i także miseczka do posiłku oraz odpowiedni domek i dodatkowo hamaczek na jakim gryzoń będzie mógł bezpiecznie odetchnąć. Stanowi to wówczas niezaprzeczalny „must have” w dowolnej wyprawce dla świnki morskiej. Poza owym w propozycji sklepików zoologicznych odszukamy także sporo różnych wyposażeń dodatkowych takich jak transportery czy szelki, lecz sprawdzą się one bardziej poza klatką aniżeli bezpośrednio w niej. Także ważne staje się zaopatrzenie się w tzw. przyrządy kosmetyczne dla świnek morskich więc szczotki, grzebyki tudzież obcinaczki do paznokci, lecz dodatkowo są to artykuły przechowywane poza klatką.

royal canin https://www.krakvet.pl/royal-canin-m-12.html

Karma Brit Care dla kotów
Karmy Brit to produkt czeskiej firmy zajmującej się tworzeniem i sprzedażą żywności dla stworzeń domowych m.in. psów także kotów. Niestety, nie jest to wyrób faktycznie rozpoznawalny jak karmy firmy Whiskas lub Pedigree a warty uwagi bowiem wytworzony przez kadrę doświadczonych ekspertów na bazie przetestowanych receptur. W tym materiale przedstawimy ofertę firmy Brit dedykowaną dla właścicieli pupilów.
W produktach firmy odnajdziemy aż 11 odmiennych towarów poświęconych dla pupilów z których każdy gospodarz potrafi odnaleźć cokolwiek odpowiedniego do jego podopiecznego:
1. Karmy Brit Care dla kotów dojrzałych (z ryżem),
2. Karma Brit Care dla kotków dorosłych po sterylizacji/kastracji (kurczak z ryżem),
3. Karma Brit Care dla kotów dużych zamieszkujących często w budynku (kurczak z ryżem),
4. Pokarm Brit Care dla kotków dorosłych dużych odmian (kaczka z kurczakiem),
5. Karma Brit Care dla kotków dorosłych wychodzących na polu (dziczyzna z ryżem),
6. Karmy Brit Care dla kotków dorosłych potrzebujących właściwej pielęgnacji sierści (łosoś z ryżem),
7. Karma Brit Care dla kotów dorosłych borykających się z otyłością (indyk z ryżem),
8. Karma Brit Care dla kotów dużych z czułym przewodem pokarmowym (jagnięcina z łososiem),
9. Karma Brit Care dla kotków dorosłych o zmiennych podniebieniach (kaczka z łososiem),
10. Karma Brit Care dla kociąt (kurczak z ryżem),
11. Karma Brit Care dla starszych kotków (kurczak z ryżem).
Jakakolwiek z wyżej wymienionych karm jest hipoalergiczna inaczej pozbawiona produktów po których powszechnie są alergie żywieniowe takich jak: wieprzowina, pszenica, kukurydza, soja czy wołowina. Także jakakolwiek karma Brit została stworzona wolna od dodatku pierwiastków szkodzących zwierzętom takich jak syntetycznych barwników albo konserwantów. Zgodnie z ideologią marki, która stawia szczęście i dodatkowo zdrowie zwierząt domowych na czołowym miejscu, potrafimy spodziewać się karmy znakomitej klasy zrobionej ze sprawdzonych wyrobów optymalnie dopasowanych do potrzeb konkretnego stworzenia. Dlatego karma dla kotków po sterylizacji zawiera olejek z rokitnika, który wspomaga właściwą pracę nerek, a karma dla kotów z otyłością błonnik i L-karnitynę wspomagające odchudzanie. Dla właścicieli kotków, których sierść domaga się szczegółowej opieki marka przygotowała karmę ubogaconą o wyciąg z nagietka i cynk i biotynę, które posiadają zbawienny wpływ na kształt sierści i skóry kotów.
Skracając należałoby przyjrzeć się bliżej marce Brit i produktom dla kotków, jakie sprzedaje. Karmy Brit są więc to towary doskonałej klasy opracowane przez doświadczonych fachowców z myślą o rozmaitych kotkach. Każdy właściciel futrzastego czworonoga znajdzie tutaj cokolwiek co sprosta oczekiwaniom jego i jego kotka. Zarazem może mieć gwarancję, że biorąc żywność Brit wybiera produkt odpowiedni dla własnego kota, stworzony ze sprawdzonych elementów bez dodatku chemicznych substancji plus dający zbiór potrzebnych elementów odżywczych (takich jak witaminy oraz minerały) niezbędnych do sprawnego działania wszystkiego pupila.

drapaki dla kotów

Racjonalne żywienie psów z karmą Royal Canin.

Royal Canin to marka z tradycją oraz pasją w szukaniu jeszcze doskonalszych rozwiązań żywieniowych, dla zagwarantowania zdrowia i także właściwej kondycji psiskom. Rolą marki Royal Canin ciągłe polepszanie swoich receptur, ażeby karma Royal Canin była dopasowana do wyjątkowych potrzeb stworzeń oraz służyła ich właściwemu samopoczuciu oraz zdrowiu.

Zindywidualizowana karma Royal Canin dla piesków.

Żywność Royal Canin dla psów to zatem niezwykle bogaty zbiór różnorakich diet. Trafną Żywność Royal Canin wybieramy w współzależności od tego, jakiej rasy jest nasz piesek, i także w jakim znajduje się wieku.
Oceniamy też, czy nasz czworonożny przyjaciel posiada jakieś nietypowe potrzeby, bądź na przykład ma tendencję do nadwagi, czy podatną skórę, czy może prawdopodobnie jest wyjątkowo marudny. Dla którejkolwiek z tychże potrzeb istnieje charakterystyczna karma Royal Canin. Odrębna karma Royal Canin jest opracowana dla psów po sterylizacji, inna dla psów, jakie nie były sterylizowane.
Karma Royal Canin jest zróżnicowana jeszcze ze względu na tryb życia, jaki prowadzi psiak. Royal Canin proponuje wyjątkowe karmy dla psiaków prowadzących aktywny tryb życia, odmienna karma Royal Canin zaspokaja potrzeby psów przebywających jedynie w mieszkaniu, jeszcze inna będzie konieczna dla psów występujących w warunkach miejskich.

Karma Royal Canin dla szczeniąt.

Szczenięta potrzebują własnej diety, aniżeli duże pieski. Ich jedzenie powinno być cenne w białko i dodatkowo energię, żeby młodemu pieskowi, który ma silną potrzebę aktywności, umożliwić dobry rozkwit i także rozwój. Obok dania wyraźnego rozwoju, psiak pragnie ochrony delikatnego układu pokarmowego i także wspomagania funkcjonowania systemu immunologicznego.
Dla najmniejszych szczeniąt, do drugiego miesiąca życia, właściwa jest ta sama karma, co dla suk w ciąży oraz odżywiających. Dowodem jest karma Royal Canin Giant Starter, dla psów olbrzymich odmian, ponad 45 kilogramów. Następne karmy tego rodzaju to wówczas karma Royal Canin Maxi Starter, dla psiaków ras dorosłych plus karma Royal Canin Medium Starter dla psów średnich odmian i dodatkowo żywność Royal Canin Mini Starter dla szczeniąt oraz ich mam niskich odmian.
Żywność Royal Canin dla szczeniąt różnią się składem ze względu na odmianę i także wielkość, jaką uzyskuje konkretna odmiana. Przykładowe karmy: karmy Royal Canin Boxer Junior, karmy Royal Canin Chihuahua Junior, karma Royal Canin Golden Retriever Junior, karma Royal Canin Medium Puppy.

Karma Royal Canin dla dojrzałych piesków.

Tak samo jak dla szczeniąt, wyodrębnione są karmy Royal Canin dla dużych psów. Znając swojego pieska i jego wyjątkowe potrzeby, z prostotą przystosujemy dla niego prawidłową karmę z licznej propozycji Royal Canin. Klasyczne wyroby: karmy Royal Canin Beagle Adult, karma Royal Canin Cavalier King Charles Adult, karmy Royal Canin Giant Adult, karmy Royal Canin West Highland White Terrier Adult.
Należałoby zainwestować zdrowie i dodatkowo odpowiednie samopoczucie psa, przedstawiając mu wpasowaną do jego potrzeb karmę Royal Canin.

You may also like...