Żwirek dla kota silikonowy – dlaczego warto go zakupić?

Żwirek dla kota

Żwirek dla kota to niezbędne akcesorium kuwety. Istnieją różnorakie warianty żwirków dla kota. Każdy z nich przydaje się również do kuwety odkrytej, jak i także krytej. Żwirek dla kotka posiada taki brak, że niestety nie można do końca uniknąć jego rozpraszaniu niedaleko kuwety plus rozsiewaniu po domu przez pupila.
kup kotu najlepszy żwirek silikonowy https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kota?

Nietrudno jest do kuwety nasypać po prostu zwykły piasek. Niemniej na rynku są dostępne wielorakie żwirki dla kota, o wiele wygodniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają pospolity piasek. Są adekwatne dla kotków, które notorycznie wychodzą na pole i dodatkowo przepadają grzebać w ziemi. Takie koty muszą posiadać w kuwecie coś znajomego.

Natomiast taki żwirek dla kota niesłychanie gwałtownie zaczyna odstraszająco pachnieć, bo niestety nie ma opcji oddzielenia żwirku zatrutego moczem od czystego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy tworzy budowę niewielkich kamyczków. Im owe kamyczki są okazalsze, tymże żwirek mniej roznosi się po mieszkaniu.

Jednakże ów większy i dodatkowo grubszy jest mniej skuteczny. Jak kot odda mocz na taki żwirek, wytwarza się grudka, którą można swobodnie wyrzucić z kuwety bez potrzeby zamiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe bądź aromatyczne. Zestaw zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, wspaniałe żwirki dla kota bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotka silikonowe wstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać odchody na bieżąco, i cały żwirek wymieniać co jakieś 3 tygodnie. Ów żwirek dla kota jest wyjątkowo skuteczny.

Jeśli go używamy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym środowisku, żeby woda z moczu swobodnie odparowała. Szczególnie znane żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy też drewniany żwirek dla kotka. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno wydalać go do ubikacji. Taki żwirek wspaniale redukuje zapachy i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego właściwością stanowi to wówczas, iż najbardziej ze wszystkich żwirków rozpowszechnia się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie potrzeba myć po każdorazowym oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery aromatu i także neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specyficzne absorbery zapachu i dodatkowo neutralizatory, jakie można dawać w drobnej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, iż zawierają jednocześnie zalety dezynfekujące.

You may also like...