Jak wyselekcjonować doskonały drapak dla kotka?

Drapak dla kota – jaki zakupić?
Koty posiadają szpony, które nie pilnowane zaczynają męczyć i powodować ból. Stąd którykolwiek spośród nich ma normalną potrzebę drapania dzięki której ostrzy sobie pazury i także przy okazji znaczy własny obszar. Przy gaszeniu tej prawdziwej kociej sprawy najczęściej cierpią meble, które w oczach kotka doskonale przydają się do tegoż zajęcia. Właściciele kotów niejednokrotnie nie rozumieją jak uratować swoje sprzęty przed niszczycielskimi szponami własnych podopiecznych, próbują w pewien sposób je oduczać od rysowania mebli albo nowymi środkami chronić własny inwentarz. Natomiast rozwiązanie jest o wiele łatwiejsze. Starczy zastanowić się nad kupnem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym znajduje się sporo różnych rodzajów drapaków dla kotów. Jak zatem wyszukać ten przydatny?
twój kot niszczy meble? zobacz https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html
Przede wszystkim należy dostosować drapak do lokum w jakim mieszkamy. Jeśli posiadamy więcej przestrzeni na której umiemy postawić kolejny przedmiot drapak dla kota w formie stojącej będzie najznakomitszym wyjściem. Niniejszego standardu drapak dla kota jest wyjątkowo trwały, i owe szczególnie rozbudowane (np. piętrowe spośród różnego rodzaju budami, leżankami, ekstra zabawkami itp.) będą, obok spełniania własnej głównej roli, również doskonałym miejscem do zabaw dla twojego podopiecznego. Jeżeli posiadamy nieduże pomieszczenie ciekawszym rozwiązaniem będzie drapak dla kota do powieszenia na ścianach czy drzwiach. Taki drapak dla kota pochłania dość niewiele pomieszczenia i wolno go umieścić np. na drzwiach, które kotek notorycznie niszczył w tenże sposób je broniąc.
Drapak dla kota potrzebuje być ponadto przystosowany do jego rozmiaru. Kupowanie małego drapaka dla wielkiego kota potrafi spowodować, że kot będzie go przewracał przy każdorazowej próbie skorzystania i tym samym się nim znudzi oraz wróci do niszczenia sprzętów. Wystarczy więc adekwatnie przystosować drapak dla kota do jego wielkości aby mógł on osiągać swoje powołanie.
Inną czynnością na jaką przystaje zwrócić uwagę kupując drapak dla kota stanowi wyrób z jakiego został zbudowany. Najczęściej wykonany jest z sizalem czyli włóknem agawy, natomiast pewne z tychże bogatszych zamiast sizalu mają trawę morską. Kolejne szczegóły drapaków niejednokrotnie wyprodukowane są z drewna lub wikliny, zaś miejsca przeznaczone do odpoczynku obite delikatnym materiałem oraz napełnione gąbką. W owym przypadku dobór uzależniony jest od zdolności finansowych klienta.
Przed zakupem drapaka dla kota należy przemyśleć również jaką czynność będzie robił. W wypadku jeśli ma zaledwie działać do drapania wtedy starczą najprostsze drapaki pionowe bądź płaskie, ale jeżeli ma robić dodatkowe funkcje (takie jak środowisko do spania albo zabawy) lepiej kupić ich powiększone wersje.
Na rynku istnieje masa drapaków dedykowanych dla oryginalnych kociąt. Ich asortyment nie powinien sprawiać zbyt dużo kłopotów szczególnie wówczas jeśli dokładnie rozumiemy czego żądamy od kupionego drapaka. Jeżeli zależy nam tylko na ochronie foteli i dodatkowo nie mamy zbyt dużo miejsca wystarczy normalny drapak pionowy albo poziomy. Jeżeli pragniemy żeby drapak dla kota stanowił jeszcze miejscem do zabaw oraz odpoczynku oraz przy tym wyglądał profesjonalnie możemy rozglądnąć się za bogatszymi, szczególnie poszerzonymi wersjami. Niezależnie od tegoż jaki drapak dla kota wybierzemy należy pamiętać, że do każdego z nich kot wpierw musi się przyzwyczaić i przysposobić do czego jest.

You may also like...