Gdzie prawidłowo jest i także czym się kierować przy zakupie obroży?

Obroża dla psiaka

Obroża dla psa jest istotnym tematem w przebiegu układania, kształcenia i codziennej zabawy z psem, czasem także opieki. Winna być zatem zaadaptowana do psiaka i także do treningu.

Wybór idealnej obroży dla psa

Czworonogi o cięższej i dłuższej sierści, jak także psy wybitnie aktywne, bądź nieposkromione mogą potrzebować obroży rodzaju kolczatka. Psiaki miękkie i także krótkowłose, mniejsze i także spokojne, wystarczy iż otrzymają mocną skórzaną, czy plecioną obrożę. Na pewno nie pragniemy aby obroża w pewien sposób sprawiała psiakowi krzywdę czy ból.
Winna bezproblemowo się zakładać, posiadać możliwość regulacji i dodatkowo nietrudno dać się zdjąć, kiedy tego chcemy. Niemniej, na co dzień, jak chodzimy, obroża dla psa potrzebuje być bezawaryjna. Nie może się nieoczekiwanie rozpiąć, jak akurat trzymamy psa krótko, ponieważ niedaleko przechodzi ogromny sąsiad kiler, bądź pęknąć, jeżeli pies się szarpnie nerwowo spostrzegłszy np kota. Obroża nie może jeszcze dać się zsunąć przez tegoż psa.
Jeżeli spacerujemy w nocy po lesie i istnieje szansa, że nasz pies się gdzieś zagubi, do obroży możemy doczepić światełko, czy komunikator dźwiękowy ułatwiający namierzenie pozycji własnego psa.
Chwilami przyplącze się do naszego psa uporczywość w formie pchły. Są obroże odpychające te szkodniki i dodatkowo w razie potrzeby, możemy się w taką przeciwpchłową obrożę dla psiaka wyposażyć. Jeżeli chodzi o walory estetyczne obroży, też należałoby i na nie zwrócić uwagę i także posiadać specjalną satysfakcję z koloru, bądź wzoru, którym będzie ona przystrojona.
obroża dla psa kup teraz

Telefon do właściciela

Na obroży możemy ulokować dane przydatne do znalezienia psiaka, w sytuacji jeśliby zniknął, lub się zatracił. Telefon do właściciela, imię pieska i także prawdopodobnie ulubiona karma mogą oszczędzić naszego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do zawieszania na nich karabinku od smyczy, idealnie, gdy nie będą za duże, ażeby zapobiec zawieszanie się na nich trawy, lub gałęzi, kiedy wyjdziemy na spacer w miejsce zarośnięte gęstą roślinnością.

Omega, nie alfa

Pies jest zwierzęciem stadnym i musi znać własne stanowisko w stadzie. Nasz pupil wie, kto jest wodzem jego stada. Za tą osobą idzie i dodatkowo jej się słucha. Oczywiście my wymagamy, by pies znał dobrze własne miejsce w swym prywatnym stadzie oraz by to było miejsce docelowe – inaczej omega. Bardzo niekomfortowe staje się życie z pieskiem, który zabiera miejsce alfa oraz panuje w naszym domu. Taka pozycja potrafi być nie tylko męcząca, ale i częstokroć groźna nie wyłącznie dla psa, lecz i także dla ludzi. Pies o statusie przewodnika stada będzie sobie pozwalał na odbieganie od nas w jakimkolwiek czasie i kierunku, na ujadanie na kolejne psiaki, czy ludzi, skakanie na ludzi, podrywanie i dodatkowo rwanie smyczy oraz sporo tym zbliżonych zachowań. Zresztą – nasz pies wcale nie fantazjuje o byciu alfa, jeżeli taka okoliczność ma miejsce, to jedynie stąd, że sami ludzie niestety nie osiągają pozy poważnego i także pewnego siebie wodza.

Nastrój i także dyscyplina

Kiedy więc umożliwić sobie i dodatkowo zwierzęciu systematyczny komfort. Tutaj właśnie ogromną wagę odegra obroża dla psiaka. Przez smycz i obrożę umiemy przekazywać pieskowi żądania i całą gamę komunikatów. Przede wszystkim zaś wysyłać mu naszą dobrą troskę i także gwarancję przywódcy stada. Przeczuwając spokój właściciela, piesek także jest łagodny, szybko się go układa oraz kształtuje. Należałoby zatem brać psiaka codziennie na spacer i także cieszyć się wzajemną edukacją. Smycz, obroża i także lekka dyscyplina, to wówczas istotne elementy zwykłych zabaw z czworonogiem.

You may also like...