Gdzie pozyskać wybitnie ciekawe zabawki dla kota?

Drapak dla kota – czemu jest potrzebny?

Na pewno każdy choć raz zauważył pupila, który napiętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W domu najczęściej ofiarą pada sofa, fotel, drewniany mebel, a choćby dywan. Reagujemy więc często, iż kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna z oczywistych czynności, którą musi wykonywać każdy młody pupil. A nie chodzi tu bynajmniej o zaostrzenie szponów, bo szpony każdy pupil ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym kot oznacza znane terytorium. Zostawia też ślady szponów na przedmiotach, dodatkowo w charakterze poinformowania, że to jego teren. Gdy kotek wcale nie interesuje się drapaniem, stanowi to dla nas alarm, iż coś go nęka Drapak dla kota postawiony w domu umożliwi ustrzec przed zrujnowaniem nasze fotele.
dobre kocie zabawki zobacz https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila dostarczają naszym wybrańcom komfort, są ogromnie potrzebne szczególnie pupilom przebywającym cięgiem w domu.

Drapak dla kota służy ponadto do gimnastyki. Kotek rozpręża mięśnie, natomiast na wysoce rozbudowanych drapakach ma możliwość do wyjątkowo złożonych zabaw. Doskonale jest jak najprędzej przyzwyczaić mruczka do drapaka, żeby uchronić przed podrapaniem meble czy wersalkę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zawsze kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie często bywają gospodarze, stąd ofiarą może ulec leżanka w salonie. Kotki lubią też oznaczać swoje terytorium koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakiekolwiek inne zwierzę, na przykład niepodobnego pupila.

Najlepiej ustawić drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy naszego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najcudowniejsze, postawione w koszmarnym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotów kupić?
W sprzedaży są dostępne przeróżne rodzaje drapaków dla kotków.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest wytrwały na zniszczenia a może służyć pupilowi jako przytulne pole do drzemki. Jest to zatem najskromniejsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są też drapaki dla kotów w formie drewnianego filaru, postawionego na płytce pionowo czy skośnie, zawiniętego dzianiną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeśli są ogromnie rozbudowane, luksusowe, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na podłodze albo być przytwierdzony do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak powinien być dopasowany do wielkości kota. Zazwyczaj drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnych rozmiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kociąt także dla hodowli, a również drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest szalenie potężna, mają one najróżniejsze rozmiary, mają inne funkcje i dodatki. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym stylem i upodobaniami kota. Gdy pupil uwielbia więcej odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik lub fotel, gdy jest ruchliwy i dodatkowo uwielbia skakać, przypuszczalnie uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.

You may also like...