Drapaki dla kota w Twoim bloku

W jaki sposób dobrać drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie kotów, musimy mieć świadomość, że drapanie to zatem jego naturalny nawyk i instynktowny sposób na pozbycie się martwej, zużytej tkanki. Gdy Twój kot posiada tendencję do rysowania różnych mieszkaniowych przestrzeni, takich jak drzwi oraz sprzęty, wyjściem może stanowić dopasowany do jego potrzeb drapak.
Konkretne typy różnią się od siebie wzorem, wielkością i praktycznością, a asortyment jest naprawdę szeroki. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są szczegółowe zasady wybierania tegoż typu dodatków też w jaki sposób dokonać racjonalnego wyboru.

Przede wszystkim równowaga.

Kot ścierając pazurki zużywa do tegoż wielką część swojej siły, oraz ciało wygina w wielki łuk. Takie nastawienie wywołuje, iż drapak dla kota musi być przede wszelkim stabilny, tak ażeby nie zagroził naszemu zwierzowi. Świetnym rozwiązaniem są np. moduły zamocowane do ściany, jakie dźwigają obfity wpływ i dodatkowo tworzą świetną ofertę, nawet dla dorosłych kotów. Selekcjonując drapak zbadaj, czy jest podtrzymany na twardej podporze i także czy część wewnętrzna dobrze przystaje do ziemi.
Dokonując przekroju weź pod rozwagę wymagania producenta, co do tegoż, dla jakiej wielkości kota przeznaczony jest ten przedmiot. Im większy jest nasz zwierzak, tym silniejszy ciężar wywrze podczas ścierania pazurków, stąd drapak dla kota winien być doprawdy mocny.

Uzgodniona wielkość

Niezależnie od tegoż, czy kupisz drapak w sklepie stacjonarnym, albo zamawiasz go online, pamiętaj aby dopasować jego kształty do gabarytów Twojego kota. Wielkość winna być dopasowana do wielkości zwierzaka, tak żeby mógł on rozwinąć łapki i także wyciągnąć ciało. Koty odmiany dużej potrzebują wyjątkowych, wielkich wyposażeń, jakie zaspokoją ich potrzeby. Koci junior zadowoli się podstawowym produktem; możemy również wybrać drapak, który będzie rósł łącznie z nim.

Jakość a wykorzystane materiały

Jeśli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być stworzony z wysokiej klasy materiałów. Doskonale sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który pięknie akceptuje kontakt z kocimi pazurami. Taki zbiór obicia sprawi, iż na materiale nie będą się zbierać kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów drapaków w różnej postaci. Te najpopularniejsze to deska zawinięta wyjątkowym sznurkiem, niebywale wyrafinowane zrobione są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Występują i drapaki, stworzone tak, aby wykonywać równolegle
funkcję łóżka oraz które obite są wytrzymałą, ale miękką gąbką.
najlepsze drapaki dla kotów

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być zarówno śliczny, jak również prosty. Taki przedmiot może się stać ozdobą mieszkania również dobrym placem zabaw dla naszego kota. Mocno rozbudowane są tzw. kocie strażnice, które pozwalają zadbać o pazurki, ale są też łóżkiem i dodatkowo środowiskiem do zabaw. Takie podejście dobrze sprawdzi się, jeżeli masz parę kotków, które mogą dzięki niemu używać zabawki symultanicznie, oraz chociażby wykorzystywać drapak do wspólnych igraszek.
Duży dobór rozmiarów, kształtów i kolorów sprawia, że dowolny właściciel kotka wyszuka w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego oczekiwania i także uczyni radość kota.

You may also like...