Czy legowisko dla pieska staje się niezastąpione dla Twojego małego psa

Sportowe szelki dla psiaka

Z pieskiem potrafimy uprawiać różnorodne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze czy hulajnodze. Nie potrzebuje to być od razu kompetentny sport, biegać lub jeździć na rowerze możemy z psem rekreacyjnie. Do tego konieczne będą charakterystyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psiaka posiadają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, plus krajowy producent Sali. Specjalistyczne, sportowe szelki dla psa zrobione są tak, żeby dostarczyć psiakowi komfort podczas wysiłku.
Do mniej forsownych sportów wolno stosować szelek dla pieska zaprzęgowych, lecz lepiej jest wykorzystywać specjalne szelki dedykowane do ganiania z psiakiem albo jazdy na rowerze.
koniecznie sprawdź to legowisko dla psa https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Marka Non-stop Dog Waer dostarcza oprócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania oryginalnych sportów biegowych. Są to wówczas szelki super przystosowane do figury pieska, dostarczają ochronę szyi oraz pleców. Nie porywają się w czasie ruchu i dodatkowo nie przynoszą zadrapań. Szelki dla pieska Line mogą być stosowane jeszcze na co dzień, szczególnie do dalekich spacerów. Są to wówczas szelki nadające się perfekcyjnie do dogtrekkingu.
Pozostałe sportowe szelki dla pieska to sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Jest to wówczas złączenie klasycznych szelek typu guard i dodatkowo uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psa też rewelacyjnie sprawdzają się w dogtrekkingu, jednakże wolno trenować w nich amatorsko pozostałe sporty. Szelki Speed można ogromnie dobrze przystosować do rozmiarów pieska, mają dwa elementy regulacji. Szelki rozmieszczają jednakowo siłę, z którą psiak ciągnie, pozwalając mu na lekką i wydajną pracę i wolność manewrów. Szelki dla psa Speed są komfortowe i dodatkowo miękkie, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, nieopodal obroży, służy do przypinania pieska na spacer, inne do przyczepiania w czasie biegu, przejażdżki na rowerze bądź długiej wyprawy.

Firma Sali tworzy też specyficzne szelki dla psa „norweskie”, które także sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z pieskiem. Poświęcone są dla piesków, które za intensywnie nie ciągną i idealnie postępują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla psiaka sportowe więc to także Front Range firmy RUFFWEAR. Są to zatem też uniwersalne szelki, można nakładać je czworonogowi na ciągłe spacery, zaś również używać przy wykonywaniu rekreacyjnie sportów z czworonogiem. Szelki dla psa Front Range są nieskomplikowane w regulacji i także lekkie, ich zaletą jest jeszcze ekspresowe i dodatkowo lekkie zakładanie i ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co wzmacnia bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, plus kieszonkę na identyfikator.
Gdy pragniemy uprawiać sport z psem potrzebujemy wyszukać dla niego optymalne, funkcjonalne i zaadaptowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla czworonoga.

You may also like...